Sajnos csak roppant csigatempóban van lehetőségem alkotni mostanában, de mégiscsak végére értem a sok kézimunkának, ami még hátra volt a táska befejezéséhez.

Íme a munkamenet:


1. Négyzet kiindulási forma helyett téglalappá alakítottam az eredetit és a középső rekesz széleinél megemeltem egy kis ívvel a széleket. Több részre bontva szabtam-varrtam a külső részt.
2. A bélés oldalát is összeállítottam.
3. A külső rész középső íves sávjából lesz a középső rekesz belseje, zsebeket varrtam rá az egymással szemközti oldalakra. A gallér sarkait lekerekítettem, a rövidebb oldalak szélére és a gallér íveire keskeny csipkét varrtam, melynek a széle most befelé néz még.
4. Bérlet, írószer, mobil számára készült lakhelyek.

5. Színt színre fektetve összegépeltem a külső és a bélésoldalt, kiszabtam a vatelint.
6. Összegombostűztem a három réteget, nehogy az alsó anyagtovábbító elnyújtsa a vatelint.
7. Az előző varrásvonal mentén hozzágépeltem a vatelint is.
8. A varrásráhagyásokat keskenyebbre vágtam, íves részeknél a varrásra merőlegesen becsipkedtem ollóval, sarkoknál levágtam, hogy simább legyen kifordítás után a szendvics széle körben.

9. A bélésen hagyott kis nyíláson keresztül kifordítottam a háromrétegű táskalapot.
10. Vasalás és tűzés következett, vigyáztam, hogy a zsebes részeket hagyjam ki.
11. Ezzel kész az alap a hajtogatáshoz. Eredetileg ferdepánttal kellett volna szegélyezni a háromréteű, tűzött négyzetet.
12. A bélés oldalon a középső sáv két széléhez felvarrtam a táskafülek rögzítőpántjait. Jobbnak láttam két fület készíteni, mert így a középső rekesz nyílásának teljes szélessége megmaradt.

13. Végre össze lehet varrni a bélés oldalon a két hosszanti szélt rejtett kéziöltésekkel a gallérok hajtásvonaláig.
14. Kifordítottam a színére, a varrásvonalat madeirával, csipkével, szaténrózsával díszítettem. A gallért leöltögettem, de nem végig, csak hogy vissza ne hajoljon, természetes gallérhatása legyen.
15. Félbehajtva megkaptam a táska végső formáját és kívülről összeöltögettem a külső oldalak mentén.
16. A varrat vonalát szines hímzett szalaggal takartam el, közben alul visszahajtottam a sarkokat, hogy mélysége legyen a táskának.
17. A táska két vállpántja összefonott anyagcsíkokból készült. Ezeket szőttem be szatészalaggal. Háromféle színű félbehajtott szalagból kezdtem a hatos fonatot, ebbe csúsztattam bele a hármas anyagfonatot.
18. A fonatok kezdését külön betekertem, díszítettem.
19. A fülek közepén a szalagok találkozási pontjait díszítéssel takartam.
20. Kész!